Pulmavideo /Pulma videograaf / Videoteenused / Tartu / EditMi

Pulmavideo

Pulmavideo /Pulma videograaf / Videoteenused / Tartu / EditMi

Pulmavideo-editmi-tartu-soodsad-teenused-pulmafil-videograaf

Pulma filmides on alati eriline tunne. Pulmapäev on kordumatu ja pruutpaari usaldus see parimast vaatenurgast jäädvustada, on alati väljakutse. Väike hirm, kas kõik läheb sujuvalt, on alati sees. Pulmavideosid olen filminud üksinda, kuid jooksvalt kasutan mitut kaamerta.

Videode filmimisel ja monteerimisel püüan alati jutustada lugu sellest, mida näen. Püüan emotsioone ja proovin võimalikult vähe kaadreid lavastada. Minu arvates ei tohiks filmimine pulmapäeva väga segada ja seetõttu katsun lihtsalt 100% kohal olla ja märgata 🙂

Tihti uuritakse, et milliseid videosid ma pulmast teen. Püüan need lahti kirjutada:

Lühivideo pulmapäevast

Pulma lühivideo ei ole pikk ja see jutustab peamiselt sellest, kuidas kaks inimest on teineteisele oma lõputut armastust tõutadnud.  Kõik olulisemad “traditsioonid” on samuti selles üldjuhul kajastatud. Lühivideos näeb hetki ilust, pidulikkusest, õrnusest, uuest algusest, sõprusest, armastusest.

Pulmafilm

Pulmafilm on läbilõige olulisematest tegevustest. Film on jaotatud peatükkideks ja kokku monteeritud erinevate kaamerate vaadetest,  mis reaalajas üles võetud on. Kasutatakse peamiselt sündmuse live heli. Katteplaanide ajal lisatakse taustamuusika. Täispikk avakõne ja avatants.

Laulatus

Live ülesvõte laulatusest, mis on kokku monteeritud erinevate kaamerate vaadetest.

Kui pikad on keskmised pulmavideod?

pulmavideo-pikkused-luhivideo-pulmadest-taispikk-video-video-laulatusest-videoteenused-editmi-tartu-eesti

 

Pulmavideote tegemise juures on minu jaoks väga liigutav see, kui pruutpaar siiralt rõõmustab ja tänab. Olen õnnelik, et sain kinkida killukese iseendast 11.o8.18 abiellunud Piretile ja Manivaldile. Palju õnne veelkord ja tänan usalduse eest!

Continue Reading

Live kontsert videosalvestused

Live kontsert videosalvestused

Live videosalvestused /Videograaf / Videoteenused / Tartu / EditMi

live-videosalvestused-videoteenused-tartu-eesti-editmiMuusika ja muusikud minu ümber…. jah “helisev kunst” on mind ümbritsenud lapsepõlvest saati ja tänu sellele olen saanud teha koostööd mitmete muusikutega. Kuigi ma pooldan 100% helistuudios sisse lauldud ja üles salvestatud muusika kasutamist, siis järjest rohkem on tulnud ette projekte, kus oluline on LIVE – see, kuidas just praegu esinetakse  – see toores hetk ja emotsioon.

videosalvestus-live-kontsertsalvestus-videoteenused-editmi-tartu-eestiSellisel video ja helisalvestusel on muidugi oma võlu ja valu. Kõik juhtub vaid “sellel” hetkel ning uuesti midagi teha ei saa.
Lauljad ja pillimehed annavad endast parima ja minagi püüan mitme kaameraga oma panuse anda. Heli salvestusi on olnud nii läbi puldi, otse saalist kui ka miksitud variandis. Eks see oleneb kohast ja võimalustest. Ise naudin olukorda, kus koostöö sujub helipuldis oleva helimehe ja saalis salvestatud heli miksimisel. Veelgi parem, kui heli teeb selleks eraldi tellitud inimene 🙂 Õnneks on mul tutvusringkonnas neid mitu, keda saan vajadusel kaasata ja usaldan.

Sellel aastal on olnud mitu toredat Live kontsert  videosalvestust AGA kõige lahedama elamuse sain ühel GARAAŽI salvestusel. Nimelt otsustas kokku tulla ansambel CENTRAL, kes tahtis nostalgijast innustatuna teha kingituse oma bändikaaslasele ja muusikule Toomas Vollile, kes sellel aastal pidas oma 60-ndat sünnipäeva. Ans. Central ise aga võinuks pidada juba 40 aastapäeva. Nii siis sündiski CD Tom 60+ Central 40= EV100

 

linerts-live-kontsertsalvestus--tallinn-tartu-editmi-videoteenused-videograaflaura poldvere-kontsertsalvestus-videoteenused-tartu-editmi- videograaf

Continue Reading

Muusikavideo / Videoteenused Tartu / Editmi / Videovõtted Muhumaal

Muusikavideo videovõtted Muhumaal

Muusikavideo / Videoteenused / Tartu / EditMi

Muusikavideo filmimine Muhumaale oli taas väga emotsionaalne. Oleme nüüd juba 3 aastat järjest teinud koostööd Taisi Laululastega ja Muhumaal käimine on muutunud iga-astaseks traditsiooniks, mille käigus on sündinud juba 3 muusikavideot.

Taisi laululaager on üks väga põnev ettevõtmine. Laager on üles ehitatud nii, et esmaspäevast kuni kolmapäevani õpivad lapsed selgeks uue laulu ja liikumise. Neljapäeval käiakse helistuudios seda sisse laulmas. Reedel filmitakse  muusikavideo. Laupäeva õhtusel lõpupeol aga juba vaadatakse koos lõpptulemust. Sel aastal siis T. Pettai lugu ” Uka-Uka”.

Filmimise mõttes on laululaager väga intensiivne. Arvestades, et sõitmine Tartust Muhumaale võtab juba aega 5 tundi, siis kohale jõudes tuleb esmalt  harjuda “Muhu vaibiga”,  natuke puhata ja siis täiega fantaasial lennata lasta. Tavaliselt pole mul õnnestunud fimimimise päeval enne magama minna, kui suurem osa videost on kokku pandud. Seega öine monteerimine käib selle projektiga alati kaasas :).  Hommikul vaatavad asjaosalised video üle ja vahest teeme väikeseid parandusi – peamiselt vaatame, et kõik lapsed oleksid ikka videosse jäänud.

Kuigi peale sellist pikka sõitu, filmimist, monteerimist ja muusikavideo loomist, võiks tunda ennast väsinuna, siis tegelikult on asi hoopis vastupidi. Tänukallistused lastelt enne ärasõitu on olnud alati väga kirgstavad ja annavad energiat terveks aastaks… et siis taas Muhumaale sõit ette võtta :).

 

MUUSIKAVIDEOD by EditMi

Faded (2016) /  “Unite” (2016) / “Peas don’t say You love me” (2017) /Viib meid tee (2017) / Uka-Uka (2018)

Continue Reading

Kodulehed ja videoteenused / Tartu / EditMi

Meie tegamised

Kodulehed ja videoteenused / Tartu / EditMi

kodulehed-ja veebidisain

 

EditMi alustas tegevust 2017 aasta kevadel.

Keskendume peamiselt videoteenuste pakkumisele ja kodulehtede valmistamisele. Näeme, et need teenused täiendavad teineteist väga hästi.

Kui ettevõtte koduleht vajab uuendust, siis tihti leitakse, et tegelikult vajab uuendust kogu firma internetikanalite visuaal. Seega pakume lahenduseks uue kodulehe koos tutvustavate-, kajastavate- või reklaamivate videotega.

Lisaks loome disainielemente, (video)bännerite kujundusi, infograafikuid, animatsioone. Aitame erinevate sotsiaalmeedia kampaaniate elluviimisel – teeme iga kanali jaoks sobiva kujunduse (erinevad mõõdud + vastavalt sellele kujunduse korrigeerimine). Seadistame kodulehe või sotsiaalmeedia kanali nii, et postitusi ja infot oleks mugav ning efektiivne  jagada ( sh omavaheline linkimine).

Vaatamata sellele, et oleme väga noor ettevõte, teeme koostööd jub mitmete artistide, organisatsioonide ja ettevõtetega kelle arendustegevusse oleme saanud anda oma panuse. Samuti on meil olnud võimalus kaasa aidata pulmade, juubelite ja sündmuste kajastemisele.

Seni oleme oma kodulehe hoidnud lihtsa ja puhtana, kuid mitmed toredad ettevõtmised ja kogemused on tekitanud soovi need kirja panna. Seega alustame väiksel määral BLOGi pidamist 🙂

Continue Reading